Muzyka na świecie – rock

grupa bawiących się ludzi

Muzyka nie mogłaby istnieć, intensywnie rozwijać się oraz tym bardziej nabierać z roku na rok większego wiatru w żagle, gdyby nie rock. Ten rodzaj ostrych brzmień uznaje się za jedn z najbardziej znaczących typów gatunków muzycznych na świecie w ogóle. Niezależnie od kraju, tradycji, czy też mentalności społeczeństwa i zakątka na świecie, muzyka rockowa zawsze i wszędzie jest, była i będzie tworzona. Czym się ona wyróżnia oraz jak powstawała? Skąd wzięło się jej charakterystyczne nazewnictwo? Dowiesz się, gdy przeczytasz, co mamy do zaprezentowania poniżej, w dalszych akapitach niniejszego poradnika muzycznego, w całości poświęconego rockowym brzmieniom.
Muzyka rockowa jest specyficznym gatunkiem muzycznym, który zrodził się dość późno, patrząc przykładowo na muzykę popularną, czy też nawet kabaretową a tym bardziej folklorystyczną. Mowa tu bowiem o mniej więcej połowie dwudziestego stulecia, kiedy to na rynkach muzycznych całego świata zaczęło pojawiać się coraz więcej formacji tworzących ostre brzmienia gitarowo-perkusyjne. Wówczas postawały także typowe kapele podwórkowe czy też formacje garażowe. Największy boom na rock w prawdziwym brzmieniu pojawił się w Stanach Zjednoczonych.

nuty na papierze

Wtedy także w tej części kontynentu amerykańskiego zrodził się specyficzny krąg subkultury młodzieżowej, która bawiła się przy dźwiękach rock and rolla i sama zaczynała próbować swoich sił w jego tworzeniu. Widać było tu mnóstwo elementów typowych dla bluesa orazmielenie usługowe muzyki rhythm. Podstawową cechą muzyki rockowej okazuje się wykorzystanie rzecz jasna gitary, co odbywa się na rozmaitym poziomie, a w szczególności w grę wchodzi tu gitara elektryczna, ale też i basowa.
https://www.e-wolka.pl/